Çaycuma.org Haber Tarihi-Saat: 23.5.2023 11:44:56

''Terörist şehit ismi koyar mı?'' - 0

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı sosyal medya adresinde bir vatandaş yorumu yayımladı.


Bu Haberi Facebook'ta Paylaş


''Terörist şehit ismi koyar mı?''

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı sosyal medya adresinde bir vatandaş yorumu yayımladı. Bazı siyasilerin “terörist” suçlaması yaptığı çevrelerin pazaryerine Şehit Kerim Keçeci adını verdiğini söyleyen vatandaş, “Terörist, şehit ismi koyar mı” diye sordu.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı bir vatandaştan aldığı mesajı paylaştı. “Yine hemşerilerimden gece vakti gelen bir yorum” başlığıyla yayımladığı paylaşımın altına, “Ben de iyi geceler diliyorum. Duygulandım çok” cümlelerini ekledi.

İYİLER KENDİ CEVHERİNİ GÜN YÜZÜNE ÇIKARTABİLMELİ

Yorumuna “İnsan yaptığı ahlaksızlığın karşılığını mutlaka bulur başkanım.” diyerek başlayan vatandaş, “Yaşarken de, öbür alemde de. Burada mesele iyilerin kendi cevherini gün yüzüne çıkartabilmeli. Şöyle ki, ‘Konumuzla ne alakası var?’ diyebilirsiniz ama alakası olacak. Hayvanlarla ilgili belediyede çok güzel çalışmanız var, veteriner hizmeti ilaç, ulaşımı vs. Şu anda dışarıdan birine sorsak, ‘Ne var bunda?’ der başkanım. Ama şöyle de bir gerçek var.” dedi.

YERELDEKİ HİZMETLERİ İYİ ANLATMAK LAZIM

Kur’an da hayvanlarla ilgili sureler olduğunu söyleyen vatandaş, mesajına “Size bir tanesini yazıyorum: En’am süresi 38. ayet diyor ki: Yeryüzünde yürüyen bütün hayvanlar ve kanatlarıyla uçan bütün kuşlar da, ancak sizin gibi birer ümmettir buyuruyor. Buradan size soruyorum başkanım, Çaycuma’ya getirdiğiniz bu hizmetin sevabını ve ferahını burada yapılan hizmeti iyi anlatmalı. Bugün …’ya söyledim, genelde başarı yakalamak isteniyorsa, yereldeki hizmetleri iyi anlatmak lazım.” diyerek devam etti.
TERÖRİST ŞEHİT İSMİ KOYAR MI
Mesajını, “Bir örnek daha vereyim başkanım:” diyerek sürdüren vatandaş “Kapalı pazar yerinin ismi ‘Şehit Kerim Keçeci’ ismini koydunuz ama ‘siyaset’ ne diyor? ‘Bunlar terörist’ diyor. Terörist şehit ismi koyar mı başkanım?”

DİNSİZ KİMSE CAMİ YAPAR MI

Vatandaş paylaşımında, “Bir örnek daha vereyim başkanım, ‘siyaset’ bunlar ‘dinsiz’ diyor değil mi başkanım? Kapalı pazaryerinin bir miktar ötesine bildiğim kadarıyla yanılmıyorsam 2500 kişilik ilçe müftülüğü ve belediyeyle birlikte cami külliye yapıyorsunuz. Soruyorum başkanım size, ‘Dinsiz kimse cami yapar mı?” şeklinde ifadelerine yer verdi.

HİZMETLERİNİZİ GÖZ ÖNÜNDE TUTUNUZ

Başkanım hizmetlerinizi göz önünde tutunuz başka türlü olmaz. Bir de sizce de uygun olursa, üretimi teşvik etme, üreticinin yanında olduğunuzu gösterme amaçlı, evinde vs. küçük veya büyükbaş hayvan besleyen (belediye suyu kullanmak mecburiyetinde olanlar için) aileler için, su ücretlerini bir hayvanın günlük ne kadar su içecekse hesaplanarak, çok cüzi derece düşük ücret almak veya almamak çok güzel olur başkanım. Hayırlı geceler dileklerimle.”


Haber: CUMA
Hit: 1689


 

 

 

 

  Bu GRUPTAKİ HABERLER
Saadet Partisi'nde atama!
Saadet Partisi'nde atama!
CHP'Lİ BAŞKANLAR BULUŞTU
CHP'Lİ BAŞKANLAR BULUŞTU
İşte Mahalle Bazında Çaycuma Sonuçları
İşte Mahalle Bazında Çaycuma Sonuçları
Erol Acar mazbatasını Kantarcı ve Çakar'ın elinden aldı
Erol Acar mazbatasını Kantarcı ve Çakar'ın elinden aldı
Annesinin hayır duasını alarak göreve başladı
Annesinin hayır duasını alarak göreve başladı
Kantarcı, Genç ve Acar mazbatasını aldı
Kantarcı, Genç ve Acar mazbatasını aldı

  
 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş

 

 

 

 

www.caycuma.org

  

© Yasal Uyarı