Çaycuma.org Haber Tarihi-Saat: 21.5.2023 12:17:33

Dernek Temsilcileri Fuat Oktay'ı ağırladı  - 0

Gencer, Fuat Oktay’ı Sincan Çorum’lular Federasyonunda ağırladı.


Bu Haberi Facebook'ta Paylaş


Dernek Temsilcileri Fuat Oktay'ı ağırladı

Gencer, Fuat Oktay’ı Sincan Çorum’lular Federasyonunda ağırladı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay AN-KA-BİR derneklerinin temsilcileriyle ve Genel Başkan Tuncay Gencer ile biraraya geldi.

Oktay, Türkiye'nin istikrar ortamı, yatırım, istihdam, üretim ve ihracat hedeflerinden bahsederken, terör örgütleriyle mücadelede yerli savunma araçlarının kullanıldığını belirtti.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Biz, 20 yıldır olduğu gibi istikametimizi milletimizden yana belirledik. Etrafımızdaki ateş çemberine rağmen istikrar ortamı, yatırım, istihdam, üretim ve ihracat diyoruz." ifadelerini kullandı.
Daha sonra AN-KA-BİR derneklerinin temsilci ve üyeleriyle bir araya gelen Oktay, yaptığı konuşmada, bir dost meclisinde Karadenizli hemşehrileriyle birlikte olmaktan bahtiyarlık duyduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını iletti.AN-KA-BİR Dernekler Federasyonu ve Sincan Çorumlular derneği dayanışma gününde konuşan Oktay, 21 yıldır Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde, 81 iliyle Türkiye'nin güçlenmesi için, toplumun her kesimiyle yükselmesi için çabaladıklarını ifade etti.Oktay, savunma, ihracat, enerji ve turizm gibi pek çok alanda Cumhuriyet tarihinin rekorlarını kırmanın kendilerine nasip olduğunu dile getirerek, e-Devlet hizmetleri başta olmak üzere kamusal hizmetlerin kalitesini sürekli artırdıklarını, konforlu yollar ve son teknolojiyle donanmış hastanelerle ulaşım ve sağlıkta devrimler yaptıklarını kaydetti.Okulundan eğitim araçlarına, üniversitesinden yurduna, tüm unsurlarıyla güçlü bir eğitim altyapısı kurduklarını anlatan Oktay, hukuk alanında Türk siyasi hayatının en büyük, en köklü reformlarına imza attıklarını, Türkiye'nin küresel istikrarın ve bölgesel güvenliğin tesisi için anahtar ülke konumuna geldiğini söyledi."Niyeti hayır olmayanın akıbeti hayır olabilir mi?"Cumhur İttifakı olarak biz milli projelerin derdindeyken Kılıçdaroğlu, Kandil'e yaranacak ve onlara yaranarak alacağı kanlı oyların peşindeydi. 'Ne işimiz var Suriye'de?' diyerek YPG'yi aklamaya çalışmıyor mu? 'Aslında o YPG de kendi halkının çıkarlarını savunuyor' diye Kürt kardeşlerimize hakaret etmiyor mu? Zonguldak’ta başka, Diyarbakır'da başka, Ankara'da başka konuşanlar bunlar değil mi? Bakıyoruz, Kandil 'Kılıçdaroğlu tek çaremiz.' derken FETÖ'cü hainler de umudunu yine bu yedili maşaya bağlamış durumda. Niyeti hayır olmayanın akıbeti hayır olabilir mi?" ifadelerini kullandı."Enerjide bağımsızlık bayramını Filyos'ta yaptık"Türkiye'de yaşayan her bir bireyin ekonomik bağımsızlığının, ülkenin ekonomik bağımsızlığından asla ve asla ayrılamayacağına dikkati çeken Oktay, cumhuriyetçi, milliyetçi olmanın eser üretmeyi, hizmet üretmeyi gerektirdiğini vurguladı.
Cumhuriyetçi, milliyetçi olmanın ülkenin itibarını yükseltmek, milletin sofrasını zenginleştirmek, bayrağını her mecrada gururla dalgalandırmak olduğunu söyleyen Oktay, şöyle konuştu: "Yoksa bir tarafa gidip Kandil'le iş tutup diğer tarafa da gidip 'En büyük milliyetçi benim.' demekle olmaz. 'Bizim olduğumuz yerde Kandil olmaz.', 'Bayrak vatan kırmızı çizgimiz.' demekle olmaz. Bu millet bunu, artık kusura bakmayın, hiç kimse bunu yutmaz. Bu ülke için şimdiye kadar taş üstüne taş koymamış, bir tek dikili ağacı bile olmayanları, siz bunları görüyorsunuz değil mi? Karadeniz'de gaz bulduğumuzda bu yedili maşanın başı ne diyordu? 'Şunlara bak.' diyordu, 'Karadeniz'de doğal gaz bulduk diye neredeyse bayram edecekler.' diyordu. Ne yapmamızı bekliyorsunuz? Evet, bayram ediyoruz, bayramı ettik de. Allah'a hamdolsun, üç bayramı bir arada yaptık. Ramazan Bayramı'nı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı ve yine enerjide bağımsızlık bayramını Filyos'ta bir arada yaptık.Buradan da yedili maşaya bir kez daha seslenelim: Ey yedili maşa... Siz bu ülkenin kendi İHA'larına, SİHA'larına, uçak gemilerine sahip olmasından rahatsız olabilirsiniz ama bu millet bunlarla gurur duyuyor ve iftihar ediyor. Bunlar milletin sevinci, milletin bayramıdır. Bu bayramlara eşlik edemeyen, bu bayramların coşkusunu yaşayamayan, milletin sevincine eşlik edemeyen bu milletin bir ferdi olamaz. Bu milletin acısıyla üzülemeyen, sevinciyle sevinemeyen bu milletin bir parçası olamaz. Onlar bu ülkeye, bu milletin hayallerine yabancıdırlar. İnşallah, bunlara gerekli cevabı Cumhurbaşkanımızın 2.Tur seçiminde en güçlü şekilde vereceğiz.Biz, 20 yıldır olduğu gibi istikametimizi milletimizden yana belirledik. Etrafımızdaki ateş çemberine rağmen istikrar ortamı, yatırım, istihdam, üretim ve ihracat diyoruz."Kahramanmaraş merkezli depremleri unutmadıklarını söyleyen Oktay, 319 binini bir yılda teslim edilecek şekilde toplam 650 bin konut yaparak afetin açtığı yaraları tamamen saracaklarını belirtti.Türkiye Ulusal Risk Kalkanı Modeli'yle 81 ilin tamamını afetlere dirençli şehirler haline dönüştüreceklerini bildiren Oktay, aile sağlığı, aile diş hekimliği, evde bakım, palyatif bakım gibi hizmetleri güçlendireceklerini kaydetti."11 ili birbirine hızlı tren ağıyla bağlamış oluyoruz"Doğal gaz kullanamayan ilçe kalmamasını temin edeceklerini, Aile Koruma Kalkanı Programı'yla ev hanımlarının emekliliğine destek vereceklerini, ekonomi alanında yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla yoluyla büyümeyi sürdüreceklerini anlatan Oktay, şöyle devam etti: "Sayın Gencer’e ve tüm üyelerine teşekkür ediyorum Cumhurbaşkanı 2.Tur seçimlerinde Tekrar sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçilmesi noktasında desteklerinizi bekliyor bundan sonra daha sık bir araya gelmeyi Umut ediyorum,dedi.
Genel başkan Gencer Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.


Dernek Temsilcileri Fuat Oktay'ı ağırladı

Haber: Ercan Karakuş (CUMA)
Hit: 871


 

 

 

 

  Bu GRUPTAKİ HABERLER
Çaycuma'da da alanlara çıkıldı
Çaycuma'da da alanlara çıkıldı
Kantarcı İABB’nin 1. Başkan Vekili oldu
Kantarcı İABB’nin 1. Başkan Vekili oldu
Tataristan Sabantuy Bayramı'nda Çaycuma coşkusu
Tataristan Sabantuy Bayramı'nda Çaycuma coşkusu
Sami Uyar son yolculuğuna uğurlandı
Sami Uyar son yolculuğuna uğurlandı
ETÇİ SERCAN USTA 2.ŞUBESİNİ AÇTI
ETÇİ SERCAN USTA 2.ŞUBESİNİ AÇTI
Şehit madenci turnuva maçında anıldı
Şehit madenci turnuva maçında anıldı

  
 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş

 

 

 

 

www.caycuma.org

  

© Yasal Uyarı