..::
HABERLER::..


 

 

 

 


Çaycuma.org Haber Tarihi-Saat: 15.2.2021 12:48:43

 Fide üretim tesisi açıldı - 0

Fide üretim tesisi açıldı


Bu Haberi Facebook'ta Paylaş


Fide üretim tesisi açıldı

İşletmesini Taşcı oğlu Tarımın yaptığı Devrek ilçesinin Çaydeğirmeni beldesinde yeni fide üretim tesisi açıldı. Zonguldak ve Çaycumada Faliyet gösteren Taşcıoğlu Tarım Faaliyete geçmeye hazırlanan Irmak fide tesisi kendi bünyesinde üretimle sektöre ilk adımını attı.


Yeni açılan Irmak fide tesisi kapalı olarak 8 bin metrekare toplamda ise 15 bin metrekarelik alanı kaplıyor.
Yıllık ilk etapta 50 milyon daha sonraki yıllarda 100 milyon fide üretmeyi hedefleyen Taşcıoğlu Tarım başta domates, salata, biber, patlıcan, marul ve maydanoz fidesi gibi sezonunda brokoli, karnıbahar fidesi olmak üzere bölgeye ve Türkiye genelindeki çifcilere fide çeşitleri tesiste üretilecek.

Taşcı oğlu Tarım bünyesindeki Irmak Fide' nin Genel Müdürü Kemal Ören, şunları söyledi " Bugün açtığımız üretime hazırlandığımız tesis Zonguldak,Devrek ve Çaycuma'nın ilk modern fide üretim tesisi oldu. En son teknolojiyi kullanarak bölgemiz için ve sera üreticileri için sağlıklı fide üretimi yapacağız.
Aslında Zonguldak bölgesinde gördüğüm modern bir fide üretim tesisinin eksikliğiydi. Bu kadar seracılığın yaygın olduğu bir ilçede neden modern fide üretim tesisi yok diyerek memleketimize yatırım yapmayı planladık. Bölgemize uyumlu tüm çeşit sebze fidesi üretiliyor " dedi.Haber: CUMA
Hit: 3972 

 

 

 

 

 

 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş

 

 

 

 

www.caycuma.org

  

© Yasal Uyarı