..::
HABERLER::..


 

 

 

 


Çaycuma.org Haber Tarihi-Saat: 15.9.2020 13:42:29

Ak Parti Çaycuma İlçe Başkanlığı seçimlerine şaibe karıştığı iddiasına son nokta! - 0

Ak Parti Çaycuma İlçe Başkanlığı seçimlerine şaibe karıştığı iddiasına son nokta!


Bu Haberi Facebook'ta Paylaş


Ak Parti Çaycuma İlçe Başkanlığı seçimlerine şaibe karıştığı iddiasına son nokta!

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde 12 Eylül Cumartesi günü yapılan Ak Parti 7. Olağan Kongresinde, kongreye şaibe karıştığı iddialarına yönelik yapılan ve kamuoyuyla paylaşılan haberle ilgili olarak İlçe Başkanı Birol Yiğit; "Şaibe karıştıysa ispatı versinler. Bu konu bitmiştir, seçimler yapılmıştır. Kararı verecek olan seçim kurulu hakimidir" şeklinde konuştu.

Zonguldak'ta internet üzerinden yayın yapan haber sitesine göre Çaycuma Ak Parti üyesi olan M. İ. isimli şahısın ilçe kongresine şaibe karıştığı iddialarına karşı İlçe Başkanı Birol Yiğit açıklamalarda bulundu.

Başkan Yiğit, kongrenin gündem maddelerine uygun olarak yapıldığını, hazirun listesinin 1/4 değil, 1/2 oranında katılım sağlandığını, hazirun listesinin kongreye gelen ilçe seçim kuruluna teslim ettiklerini ve herhangi bir usulsüzlüğün olmadığını belirtti. Yine öte yandan seçimin ilçe seçim kurulu memurları tarafından kurala uygun olarak yapıldığını açıklayan Başkan Yiğit; "Biz şuan halen aday konumundayız, verilen itiraz değerlendirilir, karar verilir, bu kararı verecek olan mercii ise yine ilçe seçim kurulu hakimidir. Eğer seçime şaibe karıştıysa iddia etsinler, ispatlasınlar, biz burdayız. Ben yine bir müjde vermek istiyorum. Bu Perşembe günü saat 11.00'de mazbatamızı alacağız, basını da davet edeceğiz, ayrıca ilerleyen günlerde basın mensubu arkadaşlarımızla bir kahvaltı veya yemek organizasyonumuz olacak. Son olarak tekrarlamak gerekirse, seçime şaibe karıştıysa iddia etsinler, biz buradayız" dedi.Haber: CUMA
Hit: 2050 

 

 

 

 

 

 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş

 

 

 

 

www.caycuma.org

  

© Yasal Uyarı