..::
HABERLER::..


 

 

 

 


Çaycuma.org Haber Tarihi-Saat: 13.1.2020 11:55:08

ÇGD'den Kınama - 0

ÇGD, Milletvekili Hamdi Uçar'ı gazetecilerden özür dilemeye çağırdı.


Bu Haberi Facebook'ta Paylaş


ÇGD'den Kınama

Çaycuma Gazeteci Derneği (ÇGD) yaptığı açıklamada şöyle dedi;

"Toplumun haber alma hakkı için kamusal bir görev olan gazetecilik her açıdan zor bir meslektir. Yaşanan ekonomik krizin bir sonucu olarak yüzlerce gazete ve televizyon yayın hayatına son verdi. Bu da binlerce arkadaşımızın işsiz kalmasına neden oldu. Yüzlerce arkadaşımızın yaptığı haberler nedeniyle yargılamaları sürüyor. Türkiye uluslararası alanda gazeteciliğin en çok baskı altında tutulduğu ülkeler arasında sayılıyor. Çok sayıda meslek örgütünün, basın özgürlüğüyle ilgili birbirinden bağımsız olarak yayımladıkları indekslerde ülkemiz hep son sıralarda gösteriliyor. Basın İlan Kurumu’nun ilan kıskacı içindeki yerel basın büyük zorluklara göğüs gererek adeta yaşam mücadelesi veriyor.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, Ak Parti Zonguldak İl Örgütü’nün düzenlediği toplantıda konuşan Zonguldak Milletvekili Sayın Hamdi Uçar, tüm bu tabloyu değerlendirip, çözümü için TBMM’de yapacağı çalışmaları anlatacağı yerde, basın mensuplarını tehdit edip kalemlerini kırmaktan söz ediyor. Basın özgürlüğüne açık bir saldırı niteliği taşıyan bu sözler aynı zamanda bir siyasetçi sorumsuzluğunu da ortaya koyuyor. Yasa yapıcı konumda olan Sayın Uçar’ın, herhangi bir haber nedeniyle ortaya çıkacak mağduriyetin hukuk yoluyla giderilmesine değil de mafyatik yöntemlere gönderme yapması, TBMM’nin itibarına da gölge düşürüyor.

Çaycuma Gazeteci Derneği olarak, Sayın Hamdi Uçar’a seçilmiş bir milletvekili olmasının, kendisine, ağzına gelen her sözü, bulduğu her ortamda dilediği gibi söyleme hakkı vermediğini anımsatıyor, sarf ettiği talihsiz sözler nedeniyle kınıyor, gazetecilerden özür dilemeye çağırıyoruz."Haber: CUMA
Hit: 819 

 

 

 

 

 

 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş

 

 

 

 

www.caycuma.org

  

© Yasal Uyarı