..::
HABERLER::..


 

 

 

 


Çaycuma.org Haber Tarihi-Saat: 10.5.2019 10:52:04

AKP'nin Adaleti! - 0

300 işçiden 270’inin AKP’li belediyelere, CHP ve İYİ Partili belediyelere ise hiç personel verilmedi.


Bu Haberi Facebook'ta Paylaş


AKP'nin Adaleti!

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, seçim bölgesi Zonguldak’ta, Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında kurumlarda 6 ay süreyle istihdam edilecek işçilerin dağılımında ayrımcılık yapıldığını iddia ederek, alımların adil olmasını istedi.

Yavuzyılmaz, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Zonguldak’ta, İŞKUR’un, TYP kapsamında 6 ay istihdam edilecek 300 işçiden 270’inin AKP’li belediyelere ayrıldığını, 20 personelin il özel idaresine, 10 personelin de orman işletme müdürlüğüne verildiğini söyledi.

Zonguldak’taki CHP’li ve İYİ Partili belediyelere ise hiç personel verilmediğini aktaran Yavuzyılmaz, “Cezalandırılan halkımızdır. Halkımız, hem istihdam imkanından hem de bu istihdamdan kaynaklanacak hizmetten mahrum kalıyor” dedi.

Zonguldak’ta CHP’li milletvekilleri ve 11 belediye başkanının Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına ayrımcılığın düzeltilmesi için talepte bulunduklarını aktaran Yavuzyılmaz, “Belediye başkanlarımız, halka ulaştırılması gereken hizmetlerde böyle bir ayrımcılığı kabul etmiyorlar. Zonguldak milletvekili olarak da soru önergemizi teslim ettim” diye konuştu.

TIKLA İZLE;Haber: CUMA
Hit: 4224 

 

 

 

 

 

 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş

 

 

 

 

www.caycuma.org

  

© Yasal Uyarı