..::
HABERLER::..


 

 

 

 


Çaycuma.org Haber Tarihi-Saat: 16.5.2018 11:14:05

ÇAYCUMA'YI TEKNİK ANADOLU LİSESİ TEMSİL ETTİ - 0

Çaycumayı Teknik Anadolu Lisesi Temsil Etti


Bu Haberi Facebook'ta Paylaş


ÇAYCUMA'YI TEKNİK ANADOLU LİSESİ TEMSİL ETTİ

Bu sene 12. düzenlenen Milli Eğitim Bakanlığı Uluslararası Robot Yarışması
9-10-11 Mayıs 2018 tarihlerinde Sivas’ta yapıldı.
Yarışmada ilçemizi “Çaycuma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Kulübü” öğrencileri Hüseyin KALAYCIOĞLU, Timurhan KANBAK, Zeki KÜLEKÇİ ile rehber öğretmenler Ozan ÇİÇEN ve Orhan ÇAKMAK temsil etmişlerdir.

Teması “Endüstri 4.0 Yenilenebilir Enerji Kaynakları”, sloganı ise “Ahican Sivas Yollarında” olan yarışmaya; ülkemizin yanısıra Azerbaycan, Arnavutluk, Meksika, Cezayir, Gürcistan, Romanya, Bosna-Hersek, Kazakistan, Rusya Federasyonu, Lübnan, Ukrayna, Pakistan, İran ve Tunus’tan 4 bin 87 lise ve üniversite öğrencisi 12 kategoride 3 bin 7 robotla katılmışlardır.

Amacı; ülkemizdeki mesleki ve teknik eğitimin niteliğinin arttırılması, toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimleri sürecinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, analitik ve bilimsel düşünebilen bireyler yetiştirilmesini sağlamak olan yarışmada Çaycuma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Kulübü; sumo ve çizgi izleyen robot kategorilerinde final gruplarına kalarak önemli bir başarıya imza atmışlardır.
Ayrıca Okul müdürü Ali GÜCÜK; sektör – okul İşbirliği kapsamında yarışmada sponsor firma olan ve her konuda desteklerini sunan “GERSAN ELEKTRİK TİC. VE SAN. A.Ş. Yönetim Kuruluna” teşekkürlerimizi sunarız, demiştir.

ÇAYCUMA'YI TEKNİK ANADOLU LİSESİ TEMSİL ETTİ

ÇAYCUMA'YI TEKNİK ANADOLU LİSESİ TEMSİL ETTİHaber: CUMA
Hit: 1698 

 

 

 

 

 

 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş

 

 

 

 

www.caycuma.org

  

© Yasal Uyarı