..::
HABERLER::..


 

 

 

 


Çaycuma.org Haber Tarihi-Saat: 14.3.2018 11:55:06

Tığlı,Amatör Spora Kurumsal Destekler Gerekli - 0

Zonguldak Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu


Bu Haberi Facebook'ta Paylaş


Tığlı,Amatör Spora Kurumsal Destekler Gerekli

Zonguldak Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (Zaskf) Genel Sekreteri Turgut Tığlı; ''Amatör Spora Kurumsal Destekler Gerekli''

Zonguldak Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ( ZASKF) Genel Sekreteri Ve aynı zamanda İyi Parti Çaycuma İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ve Basın Sözcüsü Turgut TIĞLI amatör spor kulüplerine kurumsal yardımlar sağlanmasının gerekli olduğunu ifade etti. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Turgut TIĞLI Amatör Spor Kulüplerinin çok zor şartlarda ayakta kalmaya çalıştığını, çoğunun da kapanma noktasına geldiğini belirtti.

Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve spora yöneltmek için amatör sporun teşvik edilmesi gerektiğini ifade eden Turgut TIĞLI sadece sponsor arayarak kulüpleri ayakta tutmanın mümkün olmadığını da belirtti.

TIĞLI'nın konuya ilişkin açıklaması şöyle; Amatör Spor Kulüplerimizi ayakta tutabilmek için; Kaymakamlıklar, Belediyeler, Özel İdareler, Ticaret Ve Sanayi Odası, Esnaf Odası, Muhtarlar Derneği vb kurum, kuruluş ve derneklerin de amatör spora ne gibi bir katkıda bulunabileceklerini değerlendirerek bu konuda üzerine düşeni yapmaları gerekmektedir.

Sağlıklı bir gençlik ülkemiz ve geleceğimiz için olmazsa olmazımız olmalıdır. Zonguldak İl Genelinde Bölgesel Amatör Ligde 2 takımımız vardır.

Süper Amatörde 12 Kulübümüz vardır. 1 Amatör Ligde Merkezde 8, Çaycuma Grubunda 8, Kdz.Ereğilde 6 olmak üzere 22 takım bulunmaktadır. 2 Amatör Ligde ise Merkezde 12, Çaycuma'da 10, Kilimli'de 7, Kdz.Ereğli'de 5 takım olmak üzere toplamda 34 takım bulunmaktadır. Bunun yanısıra Altyapı takımları da bulunmaktadır. Zonguldak ASKF olarak geçen yıl sponsorlu lig uygulaması yaptık.

Süper Lige Dedeman Otel, 1.Amatör Lige Çaycuma'dan Mantarlı İnşaat, 2Amatör lige de Özmine Mermer Hakan Albayrak sponsor oldu ve kulüplerimize bu şekilde malzeme yardımında bulunulması sağlandı.

Bu yıl ise İl Gençlik Hizmetleri Ve Spor Müdürlüğü ile temasa geçilerek kulüplerimize yine malzeme yardımı yapılması sağlandı.

Zonguldak Valiliği İl Özel İdare Genel Sekreterliği ile yapılan görüşmeler neticesinde de yine önümüzdeki yıl kulüplerimize malzeme yardımı yapılması planlanmıştır. Ancak sadece malzeme yardımı ile sorunun çözümü mümkün olmamaktadır.

Bunun dışında kulüplerimizin ; lige katılım payı yatırmaları, antrenör giderleri, lisans çıkarma bedelleri, transfer bedelleri, maçlara gidiş için ulaşım giderleri ve diğer maç giderleri, krampon vb malzeme giderleri gibi daha bir çok giderleri olmaktadır.

Bu giderleri karşılamak için maalesef kulüplerimizin düzenli geliri bulunmamaktadır. İlçemizde örneğin Çaycumaspor ve İstasyon Gemicilerspor kulüpleri zor bir sezon geçirmektedir.

Benim kendi kulübüm olan Çömlekçispor da zor bir sezon geçirmektedir.

Köyümüzde lisans çıkarmak isteyen ancak kulübümüzün maddi yetersizlikleri nedeniyle lisans çıkaramadığımız sporcu kardeşlerimiz vardır.
Örneğin Çaycuma'da 2 Amatör Ligde bulunan 10 kulüpten 5 tanesi maddi yetersizlikler nedeniyle bu yıl lige katılamamışlardır.

Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür.

Bütün bu durumlar karşısında bir değerlendirme yapmak gerekirse Amatör Spor Kulüplerimizin maddi desteğe şiddetle ihtiyaçları vardır.

Çaycuma ilçemizde toplamda 19 amatör kulübümüz bulunmaktadır.

Çaycuma İlçemizde Amatör Spor Kulüplerimize maddi destek verebilme potansiyeli olan kurum ve kuruluşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve dernekler bu konuda duyarlılık gösterip Amatör Spor Kulüplerimize destek olabilirlerse, kulüplerimizin sayısı da artabilir, bunun yanında lisanslı sporcu sayımız çok daha artabilir.

Bunun neticesinde de Çaycuma gelecekte spor alanında çok önemli başarılara imza atabilir.

Bu konuda Sayın Kaymakamımız Serkan Keçeli ve Çaycuma Belediye Başkanı Sayın Bülent Kantarcı da bir kampanya başlatabilirlerse çok etkili olacaklarına inanıyorum. Bunun yanısıra yine Çaycuma ilçemizde spor tesislerimiz yetersiz kalmaktadır.

Saltukova beldemizde bir sentetik sahaya ihtiyaç vardır.

Nebioğlu beldemizde de sahanın bir an önce faaliyete geçmesi gerekmektedir.

Filyos daki sahanın faaliyete bir an önce geçmesi gerekmektedir.


Bazı amatör kulüplerimizin başta benim köyüm olan Çömlekçispor olmak üzere antreman sahaları dahi yoktur.

Bu konuda yetkililerimiz en azından antreman sahası için yardımcı olmalıdır.

Buradan medya aracılığıyla devletimizin saygıdeğer yetkililerine bu sorunlarımıza çözüm üretmeleri için çağrıda bulunuyorum. Bütün spor kulüplerimize de başarılar dilerim.Haber: CUMA
Hit: 1165 

 

 

 

 

 

 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş

 

 

 

 

www.caycuma.org

  

© Yasal Uyarı