..::
HABERLER::..


 

 

 

 


Çaycuma.org Haber Tarihi-Saat: 7.12.2017 12:07:32

 EĞİTİM İŞ :  İMAM HATİP ORTAKULU  - 0


Çaycuma İmam Hatip OrtaokuluBu Haberi Facebook'ta Paylaş


EĞİTİM İŞ : İMAM HATİP ORTAKULU

Çaycuma Eğitim-İş temsilcisi Olcay Özyurt Yapımına başlanan İmam hatiple ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi;
Son günlerde hararetli bir tartışmanın içerisinde olan ve gündemin ortasında bulunan Çaycuma İmam Hatip Ortaokulu. Okul gerekli mi! Gereksiz mi! Bu tartışmaya girmek istemesek te şahsımın Çaycuma İmam hatip ortaokulunda görev yapması ve ihtiyaç olup olmaması ile ilgili düşüncelerimi kısada olsa ifade etmeme sebebiyet vermiştir.

Türkiye’de siyasal iktidarın gayretli uğraşları ile içinden çıkılamayacak kördüğüme dönen eğitim sistemimiz içinde bulunan öğretmenlerimiz büyük fedakarlıklarla bu çıkmazdan çocuklarımızı kurtarmaya çalışıyor. Siyasal iktidarın bakış açısı ile dindar ve kindar nesil yetiştireceğiz diye milleti ayrıştırmaya çalışanlar yatırım olarak da İmam Hatiplere eğitimden büyük payı ayırmayı da ihmal etmemişlerdir. Bu sıkıntılar ortada iken yapılan yatırımlar ihtiyaca göre değil zihniyete göre yapılmaya başlanmıştır. Bu durum zaten vicdanlarda var olan yarayı daha da büyütmüştür.

Laik-Çağdaş-Parasız-Bilimsel-Demokratik-Eğitimi savunan Eğitim İş sendikası her daim ve her zaman bu zihniyete karşı durmuştur.
Bu çerçevede; Şu an Çaycuma İmam Hatip Ortaokulu-İmam Hatip Lisesinin ek binasında Eğitim Öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Okul olma özelliğinden yoksun olan bu bina bir ek bina olması dışında kullanışlı olmaması lise öğrencileri ile aynı bahçeyi kullanması eğitim açısından uygun değildir. Yeni bina için benim bildiğim iki yıldan beri temeli ha atıldı,ha atılacak ve yeri konusunda belediye ile bayağı gitgeller yaşanmıştır. Bütçeden parası ayrılmış olan okulun neden yer konusunda Eski Çaycuma Lisesinin yeri seçilmiştir? Neden Mehmet Akif Ersoy ve teknik Anadolu Lisesinin Prefabrik olan binası iyileştirilememiştir? Sorularının elbette yetkililerce bir karşılığı olmalı.

Çay mahallesinde var olan Atatürk ilkokulunun ihtiyacı karşılamadığını kalabalık sınıflardan oluştuğunu hepimiz biliyoruz. İkinci bir İlkokul, Ana sınıfı ve hatta Ortaokul kalabalık bir nüfusa ve çevreye sahip olan Pehlivanlar mahallesine bir ihtiyaçtır bunda şüphe yoktur. Yetkililerin gereken hassasiyeti göstermeleri ,Acilen ilgili siyasetçiler ve milli Eğitim müdürlüğü tarafından karar alınıp 2018 yatırım proğramına bir şekilde alınmalıdır.

Bu Çerçevede İmam hatip ortaokulunun hemen hemen 550 öğrencisine şimdiki binası yeterli gelmemekte ve hatta yedi (7) sınıf şubesi imam hatip lisesi (ana binada)binasında eğitim öğretim görmekte olup ilgili yapılan okul binası bir ihtiyaçtır, yapılmalıdır.

Son olarak Eğitim Birsen ilçe temsilcisinin konuşması ve sözleri tam bir facia olup üzerinde konuşulması bile abesle iştigaldir. Topluma yön veren Öğretmen zihniyeti bu olmamalı. Yazık!Haber: CUMA
Hit: 1627 

 

 

 

 

 

 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş

 

 

 

 

www.caycuma.org

  

© Yasal Uyarı