..::
HABERLER::..


 

 

 

 


Çaycuma.org Haber Tarihi-Saat: 10.10.2017 13:19:34

Kapımız herkese açık - 0

Başkan Kantarcı’nın görüşme istatistiklerini yayımladı.


Bu Haberi Facebook'ta Paylaş


Kapımız herkese açık

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı 10 ayda toplam 2.350 kişi ile görüşen Başkan Kantarcı: “Takip etmemiz gereken işler, saha ziyaretleri, kamu görevlileri ve personelimizle yapmamız gereken zorunlu görüşmeler ve çeşitli toplantılar nedeniyle iyice kısıtlansa da, zamanı, en verimli şekilde kullanmaya, vatandaşlarımıza mümkün olan en uzun zamanı ayırmaya çalışıyorum”

Çaycuma Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın görüşme istatistiklerini yayımladı. Buna göre, Başkan Kantarcı, 1 Ocak ile 30 Eylül tarihleri arasında, makamında, toplam 2,350 kişiyle görüşme yaptı. Belediye personeli ve telefonla yapılan görüşmelerin istatistik dışı bırakıldığı rapora göre, Başkan, günde ortalama 13 kişi ile görüşüyor. Başkanlık makamı salı günleri adeta ziyaretçi akınına uğrarken, çarşamba günleri, nispeten daha sakin bir trafiğe sahne oluyor. Aynı gün içinde görüşme rekorunu ise 135 kişiyle 10 Mart 2017 tarihi elinde tutuyor. Bu tarih, başkanlık makamının silahlı saldırıya uğramasının hemen ertesindeki güne denk geliyor.

AY BAZINDA REKORU MART AYI ELİNDE TUTUYOR

Başkanın makamda olduğu günlere göre tutulan istatistikte, saat bazında değerlendirmeler de yer alıyor. Buna göre Başkan Kantarcı ziyaretçilerini en çok sabahları 11.00 ve 12.00, öğleden sonra da 14.00 ile 17.00 saatleri arasında ağırlıyor. Öğleden sonraki saatlerde görüşme trafiğinin hep aynı yoğunlukta olması dikkat çekerken, görüşmelerin kimi zaman saat 20.00’ye kadar uzadığı görülüyor. 10 aylık süreçte ay bazındaysa rekoru mart ayı elinde tutuyor. Başkan Kantarcı’nın o ay yaptığı görüşme sayısı, istatistiki verilerde 493 olarak görünüyor.

VATANDAŞLARIMIZA MÜMKÜN OLAN EN UZUN ZAMANI AYIRIYORUM
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Bülent Kantarcı, “Makam kapımız herkese açık. Vatandaşlarımızla dertleşmek, karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak, onları dinlemek çok önemsediğim, değer verdiğim bir şey. Onlarla zenginleşiyorum. Görüşmelerde ilginç fikirler de gelişebiliyor. Kapımızın herkese açık olması, bazen yığılmalara da neden oluyor. Bazı vatandaşlarımızın, içerdeki görüşmelerimiz bitinceye kadar beklemek zorunda kaldığı da oluyor. Bu durum beni de rahatsız ediyor, ama ne yazık ki saatlerimiz sınırlı. Takip etmemiz gereken işler, saha ziyaretleri, kamu görevlileri ve personelimizle yapmamız gereken zorunlu görüşmeler ve çeşitli toplantılar nedeniyle iyice kısıtlansa da, zamanı, en verimli şekilde kullanmaya, vatandaşlarımıza mümkün olan en uzun zamanı ayırmaya çalışıyorum. Arkadaşlarımızın tuttuğu istatistikler de bunu büyük ölçüde başardığımız gösteriyor” dedi.


Haber: CUMA
Hit: 2322 

 

 

 

 

 

 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş

 

 

 

 

www.caycuma.org

  

© Yasal Uyarı