..::
HABERLER::..


 

 

 

 


Çaycuma.org Haber Tarihi-Saat: 17.7.2017 09:58:54

Çaycuma mehter takımı eşliğinde yürüdü - 0

4 bin katılım oldu...


Bu Haberi Facebook'ta Paylaş


Çaycuma mehter takımı eşliğinde yürüdü

15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde Çaycumalılar meydanları doldurdu.

15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle mehter takımıyla yürüyüş yapan Çaycumalılar, Cumhuriyet meydanında düzenlenen etkinlikle sabah saatlerine kadar "Demekrasi nöbeti" tutu. Etkinliğe 4 bin civarında katılım oldu.

Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli etkinlikte yaptığı konuşmasında şunları söyledi; "2016 yılını 15 Temmuz’un da FETO tarafından gerçekleştirilen alçak darbe girişimin bu ülkenin gelişimi engellemek ve bin yıllık aziz şehitlerimizin kanları ile can bulan bu vatan parçalanmak istenmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile sel gibi meydanlara hava limanlarını ve meydanları dolduran milletimiz darbeye ve darbecilere karşı durmuştur. Ezanları susturan darbelerden, darbeleri susturan selalara dönüşmüştür. 27 Mayıs’da , 12 Eylül’de , 28 Şubat da değerlerine sahip çıkamayan bu millet 15 Temmuz da demokrasiye ne milli iradesine sahip çıkmıştır. Dünya tarihinde bir ilki yaşatarak darbecilere darbe yapan bu büyük Türk milletinin önünde saygıyla eğiliyorum.

15 Temmuz akşamı Türkiye Cumhuriyeti devleti siyasi tarihinde eşi ve benzeri görülmemiş büyüklükte haince saldırıya maruz kalmıştır. Düşmanın bile yapamadığı alçaklığı bu 3-5 hain aziz milletimize reva görülmüştür. Tankın topun, uçağın ve tüfeğin karşısında sadece inamı , inancı ve yüreği ile dikilen aziz Türk milleti 15 Temmuz silahlı darbe girişimini bozguna uğratırken , istiklaline ve istikbaline sahip çıkma konusundaki kararlılığını bir kez daha ortaya koymuştur. Türkiye’nin şanlı tarihine altın sayfalarına 15 Temmuz destanı olarak not düşülen bu büyük zaferin asıl kahramanı canlarını feda eden şehitler ve gazilerimizdir. 15 Temmuz gecesi onların gösterdiği cesaret ve dirayet dik duruş ve kararlılık her türlü değerin ve övgünün üzerindedir. Hiç şüphesiz ki bu toprakları vatan kılma uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimiz ve 15 temmuz şehitlerimiz de kalplerimizdeki mümtaz yerlerini almışlardır.

Bu darbe girişimde milletimiz bin yıl önce Malazgirt’de ortaya koyduğu gibi bu coğrafyayı vatan kılma sahiplenme konusundaki karalılığını tekrar ortaya koymuştur. Milletimiz bu ülkeyi kendisine yar etmeyip saldıranlara karşı 100 yıl önce Çanakkale’de, Dumlupınar’da ne cevap vermişse 15 Temmuzda da aynı cevabı vermiştir. Türkiye’ye sızan ihanetin çetesi aracılığı ile bu vatan hainlerini vasıtasıyla tehdit edeceklerini, devleti teslim alabileceklerini sanarak 15 Temmuz akşamı harekete geçenler ertesi gün milletimiz tarafından hüsrana uğratılmıştır. Sabahın aydınlığı ile darbeyi püskürtmüş, milleti ile devlet ile tek yürek olmuş, içerdeki ve dışarıdaki düşmanlara korku salmış ve daha güçlenerek yeni güne uyanmıştır”.

Çaycuma mehter takımı eşliğinde yürüdü

Çaycuma mehter takımı eşliğinde yürüdü

Çaycuma mehter takımı eşliğinde yürüdüHaber: CUMA
Hit: 1431 

 

 

 

 

 

 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş

 

 

 

 

www.caycuma.org

  

© Yasal Uyarı