..::
HABERLER::..


 

 

 

 


Çaycuma.org Haber Tarihi-Saat: 15.7.2017 19:22:45

Yaşasın Milli İrade, Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti - 0

Yaşasın Milli İrade, Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti


Bu Haberi Facebook'ta Paylaş


Yaşasın Milli İrade, Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti

Yaşasın Milli İrade, Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti
Memur-Sen Çaycuma İlçe Başkanı Kenan Tunç 15 Temmuz 2016 yılında gerçekleşen hain darbe kalkışmasının birinci yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Tunç mesajında 15 Temmuz’u unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını belirterek Memur-Sen ve bağlı sendikalar olarak 15 Temmuz akşamı ve gecesinde Çaycuma Meydanında sabaha kadar nöbette olacaklarını belirtti. Memur-Sen ve Diyanet-Sen Çaycuma İlçe Başkanı Kenan Tunç mesajında şunları söyledi:
“ Bizleri ezanları susturan darbelerden darbeleri durduran sala’lara kavuşturan ve cennet vatanımızı 15 Temmuz 2016 gecesi şer güçlerin tuzaklarından koruyan yüce Rabbimize sonsuz hamdü senalar olsun.
Öncelikle tarihin derinliklerinden 15 Temmuz’a, 15 Temmuzdan günümüze kadar bu cennet vatan için canlarını feda eden bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize sağlık ve huzur dolu bir yaşam diliyoruz.
15 Temmuz gecesi bütün dünya bir kez daha gördü ki bir milletin asıl gücü tankı, topu, tüfeği değil imanlı ve inançlı evlatlarıdır. 15 Temmuz gecesi milletimizin manevi gücü; tankın, topun, uçakların maddi gücüne galip geldi ve bu ülkeyi hainlere teslim etmedi.
Bu kalkışma sonucunda tam 249 vatan evladı şehadet şerbetini içerken iki binden fazlası da yaralanıp gazilik mertebesine ulaştı. Allah hepsinden razı olsun.
O gece bütün üyelerimiz ve aziz milletimizle beraber nasıl meydanlara koştuysak bu hain girişimin birinci yılında yine yollarda, yine meydanlardayız. Şunu da açıkça ifade ediyoruz ki bizler sadece bir gün değil, cennet vatan Türkiye’miz için her daim kıyamda, her an nöbetteyiz.
Çaycuma’da Kaymakamlığımızın öncülüğünde yapılacak olan 15 Temmuz etkinliklerine Memur-Sen ve bağlı sendikalar olarak sonuna kadar destek verecek ve katkı sunacağız. Bu etkinlikler kapsamında bütün üyelerimiz ve halkımızla beraber Saat 21.30’da Seka Sosyal Tesisleri önünden Çaycuma Cumhuriyet Meydanına kadar yürüyecek, meydanda yapılacak olan konuşma ve çeşitli programların ardından Sabah Namazına kadar Demokrasi Nöbetinde bulunacağız.
Göstereceğimiz bu milli duruş ve kararlılıkla tıpkı bir yıl önce olduğu gibi Türkiye Cumhuriyetinde milli iradenin üstünde hiç bir güç olmadığını ve olmayacağını bütün dünyaya bir kez daha göstereceğiz. Bu yıl ve her yıl yapacağımız etkinliklerle bu alçak darbe girişimini asla unutmayacak ve unutturmayacağız.
Allah vatanımızı ve milletimizi her türlü tehlikelerden korusun ve aziz milletimizi vatansız, bayraksız ve ezansız bırakmasın.
Değerli üyelerimiz başta olmak üzere saygıdeğer halkımızı ellerinde bayraklarla 15 Temmuz ve bütün Şehitlerimizi anmak ve milli iradeye sahip çıkmak için yapılacak olan bütün etkinliklere katılmaya davet ediyor, yüce Rabbimizden ülkemize bir daha böyle felaketler yaşatmamasını niyaz ediyoruz. Yaşasın Milli İrade, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti ! ”Haber: CUMA
Hit: 725 

 

 

 

 

 

 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş

 

 

 

 

www.caycuma.org

  

© Yasal Uyarı