..::
HABERLER::..


 

 

 

 


Çaycuma.org Haber Tarihi-Saat: 19.5.2017 22:52:17

Başka Ülkelerin bayramlarını kutla,Kendi ülkenin bayramını yasakla - 0

Parti binasında yaptığı basın toplantısında gündem Çin’den getirilen 300 işçiydi


Bu Haberi Facebook'ta Paylaş


Başka Ülkelerin bayramlarını kutla,Kendi ülkenin bayramını yasakla

Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu’nun, CHP Parti binasında yaptığı basın toplantısında gündem Çin’den getirilen 300 işçiydi.

Turpcu, “Zonguldak’a termik santraller yapıldı, kömür dışarıdan geliyor, bizim kömürümüz yer altında, vatandaşlarımız da işsiz durumdadır. Önceki gün Amasra’da bizim işçilerimizi işten çıkartıp Çin’den 300 işçi getirdiler. Arkadaşlar bu nasıl bir ülke? Kömürün merkezine termik santral yap, kömürü dışardan getir, bizim yerli işçilerimizi işten çıkart, yerine Çinlileri getir, Bizim kömürümüzü çıkartma Ukrayna ve Rusya kömürlerini getir. Böyle bir şey olabilir mi?” diye sordu. Zonguldak’ın Büyükşehir olmasının yanı sıra özel bir kanuna ihtiyacı olduğunu belirten Turpcu, “Zonguldak için özel bir kanun çıkması gerekiyor. 30 şehir Büyükşehir olduğu zaman Büyükşehir olmanın ne anlamı kalıyor? Zonguldak’ın kalkınması için özel bir kanun çıkartılması gerekiyor” diye konuştu.

“GENEL MÜDÜRDE KUYRUĞA GİRMİŞ”

Turpcu, TKK Genel Müdürü Kazım Eroğlu’nu hedef alan açıklamalarında, “TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu’nu tebrik ediyorum. Cumhurbaşkanı partili, hakimler ve savcılar partili… Partisiz bir şey pek kalmadı. O da kuyruğa girmiş. Zeki Tosun davet etmediğini söylemiş. Koskoca TTK Genel Müdürü davetsiz olarak oraya gider mi? Siz buna inanıyor musunuz? Her şey partiye bağlandı artık. Mecburiyet nedeniyle uygulanan tek partili dönemi eleştiriyorlardı. Bugün tek partili döneme geri döndük. Bu yüzden TTK Genel Müdürünün o toplantıda bulunması artık masum bir katılım” ifadelerini kullandı.

“

Turpcu, “İktidar Milletvekilleri 3’ü bir araya gelemiyorlar ki…

15 yıldır dünyanın her tarafında para fışkırıyordu. Ülkemiz de bundan yaralandı ve hatta borçlandık bile. Zonguldak bu yatırımlardan üzerine düşeni alamadı. Yol olarak alamadı, göçü durdurmakla ilgili alamadı, hizmet olarak alamadı. Bu saatten sonra borçlarımızı ödeyecek para bile yok. Bu saatten sonra kim Zonguldak’a şunu yapacağız bunu yapacağız diyorsa doğru söylemiyor. Bu anlamda 5 milletvekilinin bir araya gelememesi aslında boş bir laf. İktidarda olan onlardır.. Biz Ak Parti Milletvekillerine saygımızı ve sevgimizi gösteriyoruz. Bizi her hangi bir yere davet ettiklerinde gitmemişlik yapmış değiliz, bizden bir istekte bulunduklarında yapmamış da değiliz. Biz birlik ve bütünlük için bugün 19 Mayıs Bayramı’nda da bulunduk” dedi.

Bugün 19 Mayıs… 19 Mayıs, yıkılmakta olan Osmanlı’nın halini gören büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yurdumuzun kurtuluşuyla ilgili kararları almak üzere Samsun’a çıkışıdır. Ardından da Erzurum ve Sivas Kongreleriyle Kurtuluş Savaşı’nın nasıl örgütlendiğini ve Cumhuriyet’in nasıl kurulduğunu görebiliyoruz. Yedi düvelle savaştık, emperyalist güçlerle, Yunanlılarla savaştık. Kurtuluş ve kuruluştan sonra yapılan en önemli hamleler eğitim ve gençliğin eğitilmesi hamleleridir. 98 yıldır 19 Mayıs . Böylesine derin mazileri olan bir önderimiz ve onun devrimleriyle ilgili iktidarın uygulamalarını görebiliyoruz. Bu iktidar, Türkiye’yi sadece bu alanda değil her alanda böldü, Laik- antilaik alanında böldü, etnik kimlik ve mezhep alanında böldü. Bugün ruhsuz ve amacına uygun olmayan bir 19 Mayıs gördük. Buna da şükür diyoruz. Çünkü 19 Mayıs’ın kutlanmadığı iller de oldu. Böyle bir yasaklama olabilir mi. Bugün Atatürk’, onun annesine, Kurtuluş Savaşı’nın kahramanlarından İsmet İnönü’ye ve onun değerli eşine yapılan hakaretleri görüyorsunuz. ‘Keşke Yunan kazansaydı’ diyenlerin havuz medyasında boy attığını görüyorsunuz. Bugün çalınacak müzikler, yapılacak konuşmalar böyle mi olmalıydı. Ruhu alınmış bir milletle nereye varılabilir.Haber: CUMA
Hit: 2707 

 

 

 

 

 

 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş

 

 

 

 

www.caycuma.org

  

© Yasal Uyarı